Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mema buzëqesh para sfidës me Kukësin, rikthime të rëndësishme te bardheblutë

Tirana do të sfidojë ditën e nesërme ekipin e Kukësit, aty ku shpreson në një rezultat pozitiv për t’u shkëputur edhe më shumë në krye, duke lënë pas rivalin kryesor. Bardheblutë e kanë nisur mirë sezonin dhe ndeshjen e fundit në kampionat, mundën me rezultatin 3-1 Skënderbeun.

Pavarësisht se Tirana kishte mungesa të shumta, fitorja erdhi me pak vuajtje por me rezultat të kënaqshëm. Ndërkohë, në ndeshjen ndaj Kukësit, Mema ka më shumë mundësi për të bërë zgjedhje dhe do të jenë dy rikthime të rëndësishme për të.

Portieri Ilion Lika është rikthyer në Shqipëri, duke qenë se javën e shkuar ndodhej në Gjermani për arsye personale. Ai është bashkuar me grupin në stërvitje dhe pritet që të jetë titullar kundër Kukësit, ndërkohë që ashtu siç edhe ëhstë bërë e ditur më parë, Torasa është rikthimi tjetër. /Erjon Allaraj-VipSport.al/