Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mbrojtja katastrofike e Arsenal, ish-futbollisti: Do doja të luaja shanset e mia kundër tyre

Arsenali nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin teksa në shumë raste nga këto ndeshje të para, është penalizuar nga reparti i prapavijës. Pasiguritë dhe gabimet në mbrojtje i kanë kushtuar topçinjve të cilët nuk fitojnë në tre ndeshjet e fundit të Premier League.

Sakaq, për gafat në mbrojtje është shprehur edhe ish-sulmuesi Piter Krauç, i cili është shprehur se do të preferonte edhe tani pas tërheqjes nga futbolli të luante kundër Arsenalit. Ish-futbollisti shtoi se i vjen keq për përpjekjet në sulm të Aubamejang. “ Nuk kam asgjë me skuadrat të cilat e luajnë topin nga mbrojtja, por ajo çfarë bëri Arsenali në ndeshjen e fundit ishte çmenduri. Edhe kur ishin duke fituar 2-0, sërish nuk kishin siguri. Dhe nuk u surprizova kur u barazuan.

Më ka shijuar të luaja ndaj Arsenalit gjatë karrierës. Ka shënuar nëntë gola kundër tyre, numri më i lartë për mua ndaj një ekipi. Duke parë mënyrën si po mbrojnë sivjet do të kisha luajtur edhe tani shanset e mia kundër tyre. Aubamejang është një sulmues botëror por nuk mund ta shpëtojë gjithnjë skuadrën nga vështirësia. Më vjen keq për përpjekjet e tij në sulm”, tha Krauç.