Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mbrojtësi i Islandës: Shqipëria u duk e lodhur, por nuk meritonim të fitonim

Mbrojtësi i Islandës, Ragnar Sigurdson, është shprehur pas ndeshjes së mbrëmshme me Shqipërinë, se ekipi i tij e meritonte të humbiste edhe pse në fushë Shqipëria i ishte dukur pak e lodhur.Sakaq, mbrojtësi shtoi se skuadra kërkoi të fitonte por në vend të kësaj pësoi edhe dy gola të tjerë.

“ Ne nuk ishim mjaftueshëm të mirë për të fituar, dhe nuk e meritonim të fitonim. Ndiheshim mirë për ndeshjen, ishim gati, por ndonjëherë kështu ndodh.

Kur ishim barazim2-2, Shqipëria u duk e lodhur dhe donim të merrnim maksimumin, por në vend të kësaj pësuam dy gola. Është e vështirë të kuptosh çfarë ndodhi. Duhet ta shikojmë me qetësi dhe të vazhdojmë për të fituar takimin e radhës”, u shpreh Sigurdson.

/Egi Çabeli-VipSport.al/