Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luhet për kreun e klasifikimit, Kukësi ndryshon sërish çmimin e biletave

Kukësi dhe Tirana do të përballen të shtunën në “Elbasan Arena” në një ndeshje ku synohet vetëm kreu i klasifikimit. Aktualisht, bardheblutë janë kryesues me 3 pikë më shumë se Kukësi ndërkohë që verilindorët synojnë që të barazojnë ose të paktën të mos lejojnë Tiranën që të shkëputet edhe më shumë në ndeshjen direkte mes tyre.

Fillimisht, Kukësi kishte menduar që ndeshjen ta luante në Kamëz, megjithatë FSHF nuk i ka dhënë një licencë duke qenë se stadiumi i Kamzës nuk plotëson kushtet e nevojshme. Kjo ka bërë që të zgjidhet Elbasani që në vitet e fundit ka qenë zgjedhje e parë për Kukësin.

Në prag të këtij takimi, klubi verilindor ka publikuar edhe çmimin e biletave dhe mund të thuhet se sërish ka çmime të kripura. Një biletë në tribunën VIP kushton 2 mijë lekë të reja, ndërsa në tribunën kryesore 1 mijë lekë. Në çdo pjesë tjetër të stadiumit, bileta kushton 500 lekë.

Duke menduar numrin e pakët të tifozëve që frekuentojnë stadiumet në Shqipëri, rritja e çmimit i largon edhe më shumë. Në shumë ndeshje, Kukësi i ka lënë dyert e hapura apo edhe ka pasur çmime simbolike por natyrisht, kjo është një ndeshje me rëndësi më të veçantë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Çmimet: 

Tribuna VIP / 2000 lekë

Tribuna A – B / 1000 lekë

Tribuna D – E – F – C – G / 500 lekë