Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luftëtarit rikthehet titullari i rëndësishëm, ikën një nga afrimet e verës

Luftëtari ka bërë shumë lëvizje këtë verë, madje mund të jetë skuadra rekord në Superiore pasi ka ndryshuar thuajse tërë organikën. Por, në Gjirokastër ka lëvizje dhe para sfidës me vlonjatët që është mjaft vendimtare, në skuadër është rikthyer edhe Aurel Demo.

Ky i fundit, duket se ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit dhe do të jetë pjesë e skuadrës edhe në sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë, është larguar mesfushori që erdhi me bujë në verë dhe bëhet fjalë për 31-vjeçarin Blendi Muça që ka luajtur në ligat inferior të futbollit grek. Hapësirat që ai të luante në Gjirokastër kanë qenë të paktë dhe palët janë ndarë pas 4 javësh bashkëpunim.

Bluzinjtë synojnë që të lënë fundin dhe të marrom fitoren e parë në fundjavë ndaj një rivali si Flamurtari.

E.S./Vipsport.al/