Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luftëtari-Laçi, formacionet e mundshme/ Dy trajnerët nuk bëjnë ndryshime, vetëm fitorja bën punë

Luftëtari dhe Laçi po vuajnë mungesën e rezultateve. Nëse për bluzinjtë ishte disi e pritshme, e kundërta mund të thuhet për Laçin duke qenë se kurbinasit kanë pretendime këtë sezon dhe vetë Starova tha se luajnë për titullin kampion.

Në javët e para dy skuadrat kanë marrë rezultate negative dhe nesër synojnë që të marrin vetëm fitore. Trajneri i Luftëtarit, Jorgo Marantas është disi i kushtëzuar nga skuadra duke qenë se nuk ka alternativa të shumta në formacion dhe është i detyruar të luajë me të njëjtin formacion si në Shkodër.

Nga ana tjetër, në kushte më komode është Starova që ka një organikë të pasur megjithatë, as “Bobi” nuk pritet që të bëjë surpriza dhe ndryshime ku nga Stazhilla e deri te Nuabueze, Starova mund t’i besojë atyre që ka pasur në të kaluarën. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Luftëtari: Paiteris, Lala, Demo, Isufi, Rapo, Prikas, Açka, Hyseni, Renja, Fili, Ziaj
Trajner. Jorgos Marantas

Laçi: Stazhilla, Fangaj, Gjoni, Injatoviç, Domgjoni, Deliu, Shehu, Lushkja, Teko, Xhixha, Nuabueze
Trajner. Sulejman Starova