Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lista/ Golat e Di Marias nuk ishin rastësi, Realit i kanë shënuar edhe shumë ish-madrilenë

Real Madridi zhgënjeu mbrëmjen e djeshme duke u mundur me rezultatin 3-0 nga PSG-ja. Skuadra madrilene nuk e rrezikoi asnjëherë seriozisht portën e Navasit, duke mos numëruar asnjë gjuajtje në kuadrat në përfundim të takimit.

Nga ana tjetër, Angel Di Maria realizoi dy gola ndaj ish-skuadrës së tij. Argjentinasi shtohet në këtë mënyrë në listën e futbollistëve që kanë arritur të ndëshkojnë Realin, duke qenë se në të kaluarën ka pasur edhe shumë të tjerë, si në Champions, ashtu edhe në kampionat.

Në total, janë 9 futbollistë të cilët kanë luajtur me fanellën e Realit dhe më pas, i kanë shënuar madrilenëve në Ligën e Kampionëve me një tjetër fanellë. Zamorano, Hulio Sezar, Morientas, Roben, Shnajder, Huntelar, Hames Rodrigez dhe së fundmi Di Maria janë “ish-ët” që kanë ndëshkuar Realin. /Erjon Allaraj-VipSport.al/