Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Legjenda e Junajtid kundër Raiolës: Një turp i vërtetë, klubi nuk duhet të merret me të

Merkatoja e verës që u mbyll pak javë më parë, solli shumë polemika dhe njëkohësisht shumë futbollistë e shprehën hapur dëshirën e tyre për t’u larguar nga skuadrat ku aktualisht ndodhen. Një prej tyre ishte edhe Pogba i cili donte me çdo kusht të bashkohej me Realin dhe diçka të tillë e pranoi edhe agjenti Mino Raiola.

Sjellja e Raiolës, duket se i ka shqetësuar te Mançesteri dhe ka qenë legjenda Geri Nevill ai që ka kërkuar nga klubi që të ndërpritet bashkëpunimi me të. Nevill e ka konsideruar të turpshëm menaxherin e Pogbas dhe që njëkohësisht menaxhon disa nga futbollistët më të mirë.

“Pogba e ka treguar hapur se do t largohet, ndërsa Raiola është më turp. Ai nuk ka lidhje me vlerën e klubit dhe duhet që Junajtid të ndërpresë marrëdhëniet me të. Është një menaxher i turpshëm jo vetëm për ne por për të gjithë Europën. Duhet ndryshuar diçka, Raiola nuk duhet të ketë më lidhje me Mançesterin”, u shpreh Raiola. /Erjon Allaraj-VipSport.al/