Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kryeministri Rama në grumbullimin e kombëtares, takim me ekipin dhe një mesazh për tifozët

Kombëtarja shqiptare e futbolli ka pasur sot një vizitor të veçantë në fushën stërvitore në hotelin ku qëndrojnë të grumbulluar kuqezinjtë në Durrës. Ekipit kombëtar sot i ka bërë vizitë kryeministri Edi Rama, i cili ka dashur të taklojë djemtë kuqezi dhe të shkëmbejë disa batuta me ta dhe me trajnerin Edi Reja.

Një mënyrë për të çtensionuar situatën pas ngjarjeve të fundit duke filluar nga ajo e himnit kombëtar në Francë, për të vazhduar me humbjen e thellë dhe ndeshjen shumë të tensionuar sot ku përveç fitores, çdo rezultat tjetër nxjerr kuqezinjtë nga rrugëtimi drejt Euro 2020.

Kryeministri ka qëndruar për disa minuta nën shoqërinë e gjithë futbollistëve e më pas është larguar, por pa ngurruar të japë një mesazh në rrjetet sociale për të gjithë ata që kritikuan përfaqësuesen shqiptare. “Kur fitojnë mbajnë radhë të të tregojnë sa të duan, kur humbet e ke ti radhën t’u tregosh se sa vlen”, ishte mesazhi i Ramës. /vipsport.al/