Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Konte i shqetësuar para derbit, kërkon të gjejë me çdo kusht spiunin në dhomat e zhveshjes

Interi nuk e nisi Ligën e Kampionëve në mënyrën më të mirë duke qenë se u ndal në një barazim 1-1 nga Slavia e Pragës. Sikur të mos mjaftonte vetëm rezultati, zikaltërit po përballen me një situatë jo të këndshme duke qenë se në dhomat e zhveshjes ka pasur tension mes sulmuesit belg, Romelu Lukaku dhe mesfushorit Marselo Brozoviç.

Gjithçka ka ndodhur është pasqyruar ditën e djeshme në mediat italiane dhe kjo e ka shqetësuar jo pak trajnerin Konte. Ai ka kuptuar se në dhomat e zhveshjes është një spiun dhe tani më shumë se për të trajnuar skuadrën, ka detyrën e vështirë për të gjetur personin që publikon informacionet në media.

Natyrisht nuk është i gjithë problemi te tensioni mes dy futbollistëve por më shumë te e ardhmja. Me një spiun në dhomat e zhveshjes, Konte nuk mund të ketë qetësi duke qenë se çdo informacion i fshehtë mund të dalë në media dhe kjo, do ta dobësonte jo pak ekipin zikaltër. /Erjon Allaraj-VipSport.al/