Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kolapsi rekord i Realit, Zidan shpjegohet: Ishin superiorë në gjithçka

Real Madrid ka mbyllur me një humbje të thellë 3-0 ndeshjen e sotme përballë PSG-së dhe vendosi një rekord negativ në këtë ndeshje. Për herë të pare që nga viti 2003, kur nisën të mbaheshin statistikat për aksione loje, pas 167 ndeshjesh të luajtura që atëherë, ekipi nuk regjistroi asnjë gjuajtje në kuadrat.

Një disfatë në lojë që kalon edhe shifrat e ndeshjes dhe për të cilën Zinedin Zidan është munduar të japë shpjegimet e tij. “Ata ishin superiorë në gjithçka që bënin dhe në intensitet, gjë që më bezdis më shumë. Ata ishin më të mirë dhe krijuan raste, por ajo që më shqetëson është se luajtëm pa intensitet. Ne humbëm shumë duele një kundër një dhe kjo të komplikon jetën kur luan përballë një skuadre si PSG.

Ajo që më shqetëson më shumë është jo se humbëm duelet, por se ekipi im nuk u paraqit në nivelin që kërkon ky kompeticioni dhe një kundërshtar si PSG. Nuk hymë asnjëherë në ndeshje. Shënuam dy gola që na u anuluan, por nuk bëmë asgjë tjetër përveç tyre”, pranoi Zidan kapitullimin e ekipit të tij. /vipsport.al/