Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kasijas iu përgjigjet pyetjeve nga fansat, legjenda zbulon portierin më të mirë dhe ekipin kandidat për Champions

Iker Kasijas, ndoshta nuk pati lamtumirën e merituar nga futbolli.  Spanjolli vuajti nga një sulm në zemër gjatë një seance stërvitore me Porton, por fatmirësisht situata e vështirë kaloi shpejt. Ndërkohë, tashmë Kasijas ka marrë një rol drejtues te klubi portugez, teksa gjithashtu kujdeset edhe për rikuperimin e tij të plotë.

Së fundmi, nëpërmjet rrjeteve sociale, legjenda e portës ka vendosur t’i përgjigjet pyetjeve të ndryshme nga fansat. Kështu, Kasijas ka dhënë mendimin e tij rreth portierit më të mirë aktualisht, teksa është shprehur se është e vështirë por nëse i duhet të zgjedhë, atëherë ai është Jan Oblak i Atletiko Madrid. Ndërkaq sipas Kasijas, Juventusi është përforcuar në merkato dhe është pretendente për Ligën e Kampionëve, por është ende fillimi dhe shpejt për të folur.

Ndër të tjera, Kasijas zbulon se me Murinjon nuk ka probleme, duke shpjeguar se ka pasur momente të mira dhe më pak të mira. Sa i përket Topit të Artë, ish-portieri i Spanjës, theksoi se duhet të jepet një çmim për çdo rol. “ Van Dajk duket se është mbrojtësi më i mirë i sezonit të kaluar. Por, Topi i Artë është një çështje e vështirë. Duhet të japin çmim për çdo rol në fushë”, tha Kasijas.

/Egi Çabeli-VipSport.al/