Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ish-drejtuesi i Realit: Njëlloj si vitin e kaluar, Zidan nuk është i aftë të gjejë zgjidhje

Ky vit i Realit do të jetë si ai i kaluari, mes dështimesh dhe pa trofe. Ky është një parashikim i një ish-futbollisti dhe drejtuesi të madrilenëve, Pedrag Mijatoviç, i cili nuk e sheh skuadrën në drejtimin e Zidan të bëjë kthesë në krahasim me të kaluarën.

Pas humbjes së thellë 3-0 në Paris, Mijatoviç e ka të qarët se ekipit i duhet një kthesë e fortë, por nuk beson se Zidan është në gjendje ta bëjë atë.

“Nuk e prisja një ndeshje të tillë. Prisja ndeshje tjetër, kisha shumë besim dhe që Reali të paraqitej në mënyrë më të mirë në një kompeticioni ku ka bërë historinë. PSG ishte më e mirë në gjithçka. Duhet të shqetësohen. Sezoni ngjan me atë të vitit të kaluar.

Që nga minuta e parë Madridi nuk ishte në ndeshje. Kur një ekip të lë të luash, të gjithë të duken fenomenë, Reali duhet të përmirësohet shumë. Duhet të shqetësohen e të kërkojnë zgjidhje. Por nuk e shoh Zidan aq të aftë për të gjetur zgjidhje dhe për të përmirësuar ekipin”, tha Mijatoviç. /vipsport.al/