Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

I padëshiruar te Interi, Ikardi do jetë lideri i sulmit në Champions ndaj Realit

Transferimi i Mauro Ikardit te PSG i ka dhënë fund për disa muaj telenovelës së sulmuesit argjentinas. Për Interin ai ishte i panevojshëm dhe kërkonte një sistemim për të, që e gjeti në Paris, ku futbollisti mendohej se do ta kishte të vështirë të çante, por kur brenda pak javësh fati i ka krijuar mundësinë që të bëhet menjëherë protagonist në arenat më të rëndësishme të futbollit europian.

PSG aktualisht ka një probleme shumë të madh me dëmtimet e lojtarëve dhe sipas asaj që është mësuar, nuk do të ketë asnjë nga tredhëmbëshi origjinal i sulmit që mendohej të kishte në dispozicion trajneri Tomas Tuhel. Nejmar është i pezulluar për deklaratat kundër UEFA-s, ndërsa Mbape e Kavani janë të dy të dëmtuar dhe do të mungojnë për sfidën e kësaj jave në Ligën e Kampioneve.

Kësisoj, Tuhel do të jetë i detyruar të përdorë nga minuta e parë Ikardin të mërkurën në ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Real Madrid. Ai do të jetë në majën e sulmit, i mbështetur nga dyshja Sarabia-Di Maria, që do ta ndihmojë përballë mbrojtjes së madrilenëve në një nga duelet kryesore të kësaj mesjavë ne Europë. /vipsport.al/