Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Hysaj sërish në dyshim për ndeshjen e radhës, as në transfertë të lehtë nuk i besohet

Elseid Hysaj e ka lënë pas lodhjen fizike që kishte dhe problemet me muskujt të pak ditëve më parë. Ai mungoi në kampionat ndërkohë që nuk u grumbullua as në Ligën e Kampionëve nga trajneri Karlo Ançeloti në ndeshjen kundër Liverpulit.

Këtë javë, Napoli luan përballë Leçes dhe duket se as këtë ndeshje ai nuk do të jetë pjesë e formacionit. Mediat italiane raportojnë se trajneri Ançeloti i ka premtuar shkodranit dhe do të ketë minuta të mjaftueshme në kampionat duke qenë se sezoni sapo ka nisur.

Fakti që Hysaj sapo është riaftësuar, e ka bërë Ançelotin që të mos e rrezikojë duke parë edhe kalendarin e ngjeshur të këtyre javëve. Ai do të jetë në stol dhe me shumë gjasa, mund të ketë pak minuta në pjesën e dytë të takimit. /Erjon Allaraj-VipSport.al/