Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Hysaj: Nuk më besohet që shënova, zëvendësimin e kërkova për të mos penalizuar skuadrën

Elseid Hysaj arriti të shënonte golin e tij të parë me fanellën e Kombëtares shqiptare, duke i dhënë një avantazh të përkohshëm kuqezinjve para se Islanda të barazonte sërish. Kapiteni i cili mori kritika të shumta ndeshjen e shkuar, ishte ndër më të dalluarit mbrëmë duke mbajtur edhe shiritin.

Ai u largua në pjesën e dytë dhe në një prononcim për mediat u shpreh se e kishte kërkuar vetë zëvendësimin. Hysaj pranoi se kishte probleme në pulpë dhe nuk donte që të sillte probleme për Kombëtaren prandaj ishte më mirë që të largohej.

“Akoma nuk po e besoj që kam shënuar dhe isha shumë i gëzuar në ato momente. Jam i lumtur për golin, por edhe mbi të gjitha për fitoren.

Zëvendësimin e kërkova vetë sepse kisha një dëmtim në pulpë dhe nuk po arrija të jepja më të mirën time, ndaj nuk doja të penalizoja skuadrën”, u shpreh mbrojtësi shkodran. /Erjon Allaraj-VipSport.al/