Hidhet shorti për Kategorinë e Parë, zbardhet kalendari i plotë

Ditën e sotme është hedhur shorti për Kategorinë Superiore. Pak me vonesë duke llogaritur se në këtë fundjavë starton kampionati. Kështu në javën e parë, në grupin A, bie në sy sfida mes Kastriotit dhe Egnatias. Krutanët të cilët nuk arritën të mbijetonin në Superiore, e nisin këtë sezon në të parën me objektivin e vetëm për t’u rikthyer në elitë.

Ndërkohë, Dinamo do ta nisë kampionatin në transfertë përballë Tërbunit. Sa i përket grupit B, java e parë ka rezervuar përballjen mes Devollit dhe Pogradecit, ndërsa Besa një nga pretendentet për t’u ngjitur në Superiore luan në transfertë përballë Orikut.
/Egi Çabeli-VipSport.al/

Më poshtë kalendari i plotë:
Grupi A
Java 1
Kastrioti – Egnatia
Besëlidhja – Korabi
Veleçiku – Erzeni
Tërbuni – Dinamo
Shkumbini – Burreli

Java 2
Egnatias – Burreli
Dinamo – Shkumbini
Erzeni – Tërbuni
Korabi – Veleçiku
Kastrioti – Besëlidhja

Java 3
Besëlidhja – Egnatia
Veleçiku – Kastrioti
Tërbuni – Korabi
Shkumbini – Erzeni
Burreli – Dinamo

Java 4
Egnatia – Dinamo
Erzeni – Burreli
Korabi – Shkumbini
Kastrioti – Tërbuni
Besëlidhja – Veleçiku

Java 5
Veleçiku – Egnatia
Tërbuni – Besëlidhja
Shkumbini – Kastrioti
Burreli – Korabi
Dinamo – Erzeni

Java 6
Egnatia – Erzeni
Korabi – Dinamo
Kastrioti – Burreli
Besëlidhja – Shkumbini
Veleçiku – Tërbuni

Java 7
Tërbuni – Dinamo
Shkumbini – Veleçiku
Burreli – Besëlidhja
Dinamo – Kastrioti
Erzeni – Korabi

Java 8
Egnatia – Korabi
Kastrioti – Erzeni
Besëlidhja – Dinamo
Veleçiku – Burreli
Tërbuni – Shkumbini

Java 9
Shkumbini – Egnatia
Burreli – Tërbuni
Dinamo – Veleçiku
Erzeni – Besëlidhja
Korabi – Kastrioti

Grupi B
Java 1
Devolli-Pogradeci
Oriku-Besa
Elbasani-Apolonia
Lushnja-Shënkolli
Turbina-Iliria

Java 2
Pogradeci – Iliria
Shënkolli – Turbina
Apolonia – Lushnja
Besa – Elbasani
Devolli – Orikumi

Java 3
Orikumi – Pogradeci
Elbasani – Devolli
Lushnja – Besa
Turbina – Apolonia
Iliria – Shënkolli

Java 4
Pogradeci – Shënkolli
Apolonia – Iliria
Besa – Turbina
Devolli – Lushnja
Orikumi – Elbasani

Java 5
Elbasani – Pogradeci
Lushnja – Orikumi
Turbina – Devolli
Iliria – Besa
Shënkolli – Apolonia

Java 6
Pogradeci – Apolonia
Besa – Shënkolli
Devolli – Iliria
Orikumi – Turbina
Elbasani – Lushnja

Java 7
Lushnja – Pogradeci
Turbina – Elbasani
Iliria – Orikumi
Shënkolli – Devolli
Apolonia – Besa

Java 8
Pogradeci – Besa
Devolli – Apolonia
Orikumi – Shënkolli
Elbasani – Iliria
Lushnja – Turbina

Java 9
Turbina – Pogradeci
Iliria – Lushnja
Shënkolli – Elbasani
Apolonia – Orikumi
Besa – Devolli

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan