Gafa në mbrojtje, Shqipëria mposhtet me ‘poker’ golash nga Franca (VIDEO)

 

Formacioni: Francë U21-Shqipëri U21 4-0
Shqipëria: Selmani; Bajrami, Maloku, Ndrecka, Mersinaj; Mala, Shehu, Muçolli; Kolaj, Ademi, Vrioni
Trajner: Alban Bushi

Franca: Lafont; Amian Adu, Kamara, Zagadu, Koza, Louza, Bernede, Sumane, Diabi, Reine-Adelaide, Guiri
Trajner: Silvian Ripol

Minutë pas minute:
93′ Mbyllet ndeshja me triumfin e francezëve 4-0
91′ Shpërfytyrohet mbrojtja, kuqezinjtë ndëshkohen me golin e katërt

89′ E pëson sërish Shqipëria, Franca realizon golin e tretë

78′ Gafë në mbrojtje nga Mersinaj, Shqipëria pëson edhe golin e dytë

74′ Kombinime të shumta nga francezët në zonë, Shqipëria shpëton nga goli i dytë
63′ Vazhdon valsi i zëvendësimeve, largohen nga loja Muçolli, Shehu dhe Kolaj, aktivizohen Bullari, Lleshi dhe Imeri.
57′ Tekniku Bushi kryen zëvendësimin e tretë, në lojë lojtari i Skënderbeut Pëllumbi, largohet Ndrecka
52′ Karton i verdhë për Muçollin
50′ Provon Adelaide në hyrje të zonës për Francën, por pa rrezikshmëri
46′ Nis me ndryshime nga trajneri Bushi pjesa e dytë, në lojë Broja dhe Xhixha, ulen në stol Vrioni dhe Ademi
45′ Përfundon pjesa e parë
44′ Franca në avantazh, Selmani mposhtet nga Guiri

41′ Penallti për Francën, e shkakton Shehu
36′ Provon Franca të gjejë hapësira në mbrojtje, por kuqezinjtë janë të vëmendshëm
30′ Mundësi për Francën, por goditja dënimit përfundon për pak jashtë

20′: Selmani mbyll në një dalje sulmin e Francës
17′: Muçolli mundohet në krah të sulmit, por i vetëm pa mbështetje neutralizohet nga francezët
9′: Sërish francezët të rrezikshëm, goditja me kokë e Reine-Adelaide përfundon jashtë kuadratit të Selmanit
3′: Pasim nga Diabi në zonën e Shqipërisë, por largon mbrojtja kuqezinjve
1′: Berned për Francën ka mundësi, por goditja ndalet nga Selmani

Formacioni: Francë U21-Shqipëri U21 0-0
Shqipëria: Selmani; Bajrami, Maloku, Ndrecka, Mersinaj; Mala, Shehu, Muçolli; Kolaj, Ademi, Vrioni
Trajner: Alban Bushi

Franca: Lafont; Amian Adu, Kamara, Zagadu, Koza, Louza, Bernede, Sumane, Diabi, Reine-Adelaide, Guiri
Trajner: Silvian Ripol

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan