Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Futbollistët pa minuta përfundojnë në tribunë, Reja lë jashtë dy mbrojtësit

Kombëtarja shqiptare luan një ndeshje mjaft të rëndësishme në “Elbasan Arena”, aty ku përballë do të ketë skuadrën e Islandës. Trajneri Reja ka publikuar formacionin zyrtar që do të zbresë në fushë ndaj Islandës, ndërkohë që në stol kanë përfunduar shumë titullarë që luajtën ndeshjen e fundit.

Sakaq, dy futbollistë kanë përfunduar në tribunë dhe dy lojtarët e lënë jashtë janë Enea Mihaj dhe Ezgon Binaku. Mbrojtësi Mihaj ishte afrimi i Panuçit në Kombëtare duke ia marrë Greqisë por nuk po gjen hapësira.

Sakaq, ndryshe është Binaku që ishte gati në ndeshjen e kaluar por që sot është në tribunë. Kujtojmë që Binaku luan si mbrojtës i majtë dhe pikërisht në krahun ku Reja eksperimentoi herën e fundit dhe u mund 4-1 nga Franca. Dy lojtarët, do ta ndjekin ndeshjen nga tribuna mbrëmjen e sotme. /Erjon Allaraj-Vipsport.al/