Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Formacionet e mundshme, Kukësi-Tirana/ Trajneri Mema rikuperon lojtarë, verlindorëve iu rikthehet titullari i mbrojtjes

Dita e nesërme do të dhurojë një përballje mes dy rivalëve direkt për titull si Kukësi dhe Tirana. Bardheblutë vijnë me statusin e kryesuesve të kampionatit, ndërsa në katër ndeshjet e para nuk njohin shijen e humbjes.

Kjo do të jetë edhe një provë për kryeqytetasit për të treguar forcën, përballë nënkampionëve të sezonit të kaluar. Trajneri Ardian Mema do ta ketë të plotë grupin e futbollistëve, teksa ka rikuperuar lojtarë të rëndësishëm. Kështu rikthehet kapiteni Ilion Lika, por edhe Agustin Torasa, të dy priten të aktivizohen nga minuta e parë.

Sa i përket Kukësit, të besuarit e teknikut Shpëtim Duro do të mundohen të hedhin pas krahëve disfatën e një jave më parë ndaj Bylisit. Ndërkohë, për verilindorët rikthehet pas pezullimit mbrojtësi Olsi Teqja. Sakaq, mbeten jashtë Emiljano Musta dhe me shumë mundësi Valon Et’hemi. /Egi Çabeli-VipSport.al/