E zyrtarizon edhe klubi i Luftëtarit, Jorgos Mantas është trajneri i ri i klubit

Tashmë e ka zyrtarizuar edhe klubi i Luftëtarit, trajneri i ri i skuadrës do të jetë greku Jorgos Marantas. Kështu, tekniku do të nisë menjëherë detyrën ndërsa do të marrë postin e lënë bosh nga Klodian Duro, i cili do të vazhdojë detyrën e tij në klubin gjirokastrit si drejtor teknik. Në këtë formë, konfirmohet edhe lajmi i VipSport për emrin e trajnerit grek Marantas te Luftëtari.

Njoftimi i klubit të Luftëtarit:
Trajneri i ri është Jorgos Marantas. 46-vjeçari grek, drejton që nga viti 2008, dhe të gjithë karrierën e tij ka qenë në krye të ekipeve inferiore greke.

Disa prej skuadrave që ka drejtuar Marantas janë PAS Lamia, Panahaiqi, Kavala, Trikala apo Panelefsiniakos. Ekipi i fundit i tij ka qenë Aris Avatou, në krye të cilit ka qenë nga korriku i 2018-ës, deri në shkurt të 2019-ës.

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan