Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E përjashtuar nga kampionati, tashmë Kamza përjashtohet edhe nga Kupa e Shqipërisë

Pa u mbyllur kampionati i kaluar, ndonëse me një ekip simpatik, Kamza u përjashtua nga kampionati, pas dhunës ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti, në sfidën Kamza-Laçi. Disiplina mori masa të ashpra ndaj skuadrës dhe drejtuesve të klubit kamzali!

Kamza madje u ndëshkua si asnjë ekip tjetër, me përjashtim nga Superiorja dhe që në sezonin 2019-2020 do ta niste jo në Kategorinë e Parë, por në Kategorinë e Dytë. Në fakt askush në Kamzë nuk e priti mirë një vendim të tillë dhe reagimet ishin të shumta.

Por, Kamza zor se mund të marrë pjesë edhe në kampionatin e kategorisë së Dytë, madje sinjali u dha që sot, kur skuadra nuk ka marrë pjesë në Kupën e Shqipërisë, ku shorti e kishte vënë përballë skuadrës së Apolonisë.

Kamza jo vetëm që humbet ndeshjen 3-0 në bazë të rregullores, por edhe përjashtohet, me mospjesëmarrje në sezonin e ardhshëm në Kupën e Shqipërisë.

Dy përjashtime në nj vit, imagjinoni, dy vite më parë, Kamza ishte një nga ekipet simpatike të Superiores sonë…

E.S./Vipsport.al/