Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dita karikon Skënderbeun: Nuk gabojmë më, Teutën e mundim

Skënderbeu pas dy humbjeve radhazi, bëri autokritikën në Kupën e Shqipërisë ndaj Devollit në Kupën e Shqipërisë. Në fakt, një sukses që vlen më së shumti për të rritur moralin e skuadrës bardhëkuqe që këtë sezon ka hyrë në garë me synime madhore, pro që realisht ka pasur edhe oscilacione.

Një nga kualitetet dhe titullarët e skuadrës është Bruno Dita. Në prag të sfidës me Teutën, një skuadër që e njeh mirë, pasi edhe ka luajtur, Dita ka pohuar: “Dy humbje radhazi janë shumë, por i ka futbolli. Janë gjëra që ndodhin, dhe nuk është se kemi luajtur keq. Mendoj se ndeshja me Devollin dhe kjo fitore vlen shumë në aspektin psikologjik për ne”, – tha fillimisht Bruno Dita.

Teuta është shfaqur një kockë e fortë në këtë start sezoni, duke mos e njohur ende humbjen kur kanë kaluar pesë javë nga starti i garës për sezonin 2019-2020. Dita ka besim se durrsakët në Korçë do të thyhen: “Në ndeshjen e radhës duam vetëm fitoren. Teuta është një ekip për t’u vlerësuar maksimalisht. Secili nga ne duhet që të bëj më të mirën në fushën e lojës dhe të dalim me 3 pikët.”

E.S./Vipsport.al/