Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dikur spikaste si shënues në elitë, ndihmësi i Dovedan përgëzon skuadrën dhe e sheh Bylisi afër kreut

Agim Meta është një emër i njohur në futbollin shqiptar, ka luajtur me Naftëtarin dhe Albpetrolin në vitet e lavdishme, e madje i ka shënuar dy gola edhe Partizanit, ashtu sikurse ka një kontribut në Ballsh, në çdo pozicion thuajse, pasi mbylli karrierën si futbollist.

Meta prej dy sezonesh është ndihmësi i Dovedan dhe në një postim që ka bërë në profilin e tij zyrtar, i bën elozhe djemve të skuadrës, ashtu sikurse karikon edhe djemtë për vazhdimësinë.

Me ballshiotët, dyshja Dovedan-Meta është duke punuar mjaft mirë, ndërsa Bylisi tashmë ndodhet në vend të katërt në renditje, shumë afër kreut. Ja postimi i Agim Metës në profilin e tij në “Facebook”: