Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

De Rosit i shpikin flirt me aktoren argjentinase, gjithçka për faj të “Superclasico”

“Superclasico” mes Boka Juniors dhe River Plejt është në sfidë e veçantë dhe shumë e përjetuar e për ta fituar, çdo gjë është e lejueshme, edhe të shpikësh histori për të destabilizuar palën kundërshtare. Viktimë e një situate të tillë ka mbetur Daniele De Rosi, i cili është bërë protagonisti i shtypit rozë në këto ditë në Argjentinë.

Disa javë para gjysmëfinaleve të Kupës Libertadores që shohin përsëri protagoniste përballë njëra-tjetrës dy skuadrat, emisioni televiziv “Intrusos” ka publikuar lajmin për një flirt të mundshëm mes mesfushorit italian dhe aktores argjentinase Huana Viale.

Në program kanë pranuar se burimi është një tifoz i River Plejt. Ai ka treguar se ka parë një takim mes De Rosit dhe aktores në një eveniment publik dhe aty kanë lindur kontaktet mes palëve. Lajm të cilin në Itali e kanë cilësuar plotësisht të pavërtetë, pasi në Argjentinë tashmë gjendet edhe bashkëshortja e futbollistit, Sarah, bashkë me fëmijët dhe të gjithë jetojnë në lagjen Palermo në Buenos Aires. Sarah shoqëron në çdo eveniment De Rosin në Argjentinë, ndaj mundësia që një takim i tillë të ketë ndodhur, praktikisht nuk ekziston. /vipsport.al/