Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

De Gea në probleme edhe te Kombëtarja, humbet përfundimisht vendin e titullarit

David De Gea shihej në vitet e fundit si një nga portierët më të mirë në botë, por paraqitjet që bëri me Mançester Junajtidin në fundin e sezonit të shkuar, ishin zhgënjyese. Ai po linte gafa të shumta thuajse në çdo ndeshje dhe mori shumë kritika, aq sa edhe në merkaton e verës munguan ofertat si edhe tifozët humbën besimin te ai.

Sakaq, edhe në Spanjë duket se nuk kanë shumë besim te gardiani i “Djajve të kuq” i cili e ka humbur vendin në formacion. Ndeshjet e fundit të Spanjës, De Gea i ka parë nga stoli dhe megjithëse trajneri Moreno u shpreh se për të nuk ka titullarë fiks, duket se në praktikë po ndodh e kundërta.

Kepa Arrizabalaga i Çelsit është kthyer në titullar te Spanja dhe realisht po bën paraqitje të mira edhe pse ka luajtur ndaj kundërshtarëve më të dobët. Moreno ka paralajmëruar të gjithë portierët që të punojnë për të marrë një vend në formacion ndërkohë që edhe De Geas i ka kërkuar të luftojë sërish për të marrë pozicionin që kishte dikur. /Erjon Allaraj-VipSport.al/