Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Champions / Vllaznia e femrave nuk ia del, dy gola në ekstreme i kushtojnë eliminimin në Danimarkë

Vllaznia e femrave ka dalë nga Liga e Kampioneve me kokën lart, pasi ka provuar për herë të parë çfarë do të thotë të luash mes 32 ekipeve më të mira në Europë. Skuadra shkodrane, pas humbjes 1-0 në shtëpi përballë danezeve të Fortuna Hjorring, është mundur sot 2-0 në transfertë, duke i dhënë fund kështu pjesëmarrjes së saj për këtë edicion në turneun prestigjioz ndërkombëtar ku për herë të parë kaloi fazën në grupe.

E sotmja ishte një ndeshje e dominuar nga ekipi vendas, ashtu siç pritej duke njohur historinë dhe cilësinë e tij pasi është mes më të mirëve në Europë, me vajzat kuqeblu që arritën shumë pak herë pranë portës kundërshtare, aq sa në fund të sfidës kishin regjistruar vetëm një gjuajtje nuk kuadrat e 2 jashtë tij.

Ato u ndëshkuan sot nga dy gola të pësuar në ekstremet e takimit. Moller shënoi që në minutën e 6 të ndeshjes dhe ishte po e njëjta lojtare që gjeti rrjetën edhe në minutën e 87, këtë herë falë një penalltie, për të siguruar suksesin 2-0 dhe kalimin e turit për ekipin e saj. /vipsport.al/

Fortuna-Vllaznia 2-0
6′, 87′ (p) Moller

Fortuna: Doherti, Himi, Lungard, Moller, Rask, Fransi, Sneri, Nilsen, Sara Andersen, Holmgard, Hoimbard.

Vllaznia: Etzel, Svenson, Bajraktari, Prot, Gjini, Franja, eberhardi, Maliqi, Dauzat, Dojl, Doçi.