Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Bylisi humb për 6 javë një nga titullarët, nigeriani më në formë kryen ndërhyrje!

Bylisi nuk ka marrë aspak lajm të mirë së fundmi. Tek ballshiotët është dëmtuar në gju mesfushori Beji Antoni, i cili ditën e sotme është operuar në Tiranë ditën e djeshme në një klinikë private.

Antoni ishte një nga lojtarët më të mirë të Bylisit të sezonit të shkuar, ndërsa duket se lojtari nigerian do të qëndrojë larg fushave të blerta për afro dy muaj.

Nga komunikimi i mjekësve të spitalit, lojtari do të qëndrojë 6 javë larg fushave të blerta dhe më pas do të rikthehet. Nigeriani 20-vjeçar e nisi këtë sezon si titullarë, madje në ndeshjen e parë në Durrës.

Por dëmtimi duke lënë ndeshjen në mes ishte më serioz nga sa u mendua dhe menisku i tij pësoi dëmtim që solli edhe operacionin, i cili për fatin e mirë të lojtarit shkoi me sukses. Gjithsesi, presidenca ballshiote bëri lëvizjet e duhura në merkato, u afruan Celis dhe Opoku.

E.S./Vipsport.al/