Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Bushi i jep dorën e fundit përgatitjeve për Francën, formacioni i Shpresave premton shumë

Shqipëria U21 do të luajë nesër ndeshjen miqësore ndaj Francës U21. Prej pak ditësh, Shqipëria gjendet në Francë ku po përgatitet për këtë ndeshje dhe nesër, do të zbresin në fushën e blertë. Pasditen e sotme, skuadra ka zhvilluar edhe stërvitjen e fundit në prag të sfidës së nesërme dhe Bushi ka krijuar një ide të qartë rreth formacionit.

Qetësinë e ka rigjetur në portë pasi me skuadrën është rikthyer Gentian Selmani. I grumbulluar ndeshjet e fundit me Kombëtaren A, Selmani është një përforcim i rëndësishëm për këtë ndeshje. Maloku, Ndrecka, Mersinaj dhe Bajrami pritet që të rreshtohen në mbrojtje.

Sakaq, Julian Shehu e Esat Mala nga Kategoria Superiore mund ta nisin titullarë në mesfushë ndërkohë që sulmi do t’i besohet Xhakomo Vrionit. Ai do të ndihmohet nga Mucolli dhe Kolaj e Imeri në krahë, megjithëse ky i fundit është në balotazh me Redon Xhixhën. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Formacioni i mundshëm:

Selmani, Maloku, Bajrami, Mersinaj, Ndrecka, Shehu, Mala, Mucolli, Kolaj, Imeri, Vrioni