Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Berisha: Në Europë na ndëshkoi një penallti e dyshimtë, lufta ende nuk ka përfunduar

Lacio e nisi mirë ndeshjen në Europë ndaj Klyzh, aty ku arriti të kalonte në avantazh ndaj Klyzh me anë të Bastos, por më pas gjithçka u përmbys. Ishte një penallti e akorduar, ajo që ndryshoi rrjedhën e lojës dhe për Valon Berishën, ishte një penallti shumë e dyshimtë.

Në një prononcim për mediat u shpreh se gara ende nuk ka përfunduar, por shtoi se Lacion e presin ndeshje të vështira. Berisha është i qartë se duhen mbledhur shpejt energjitë e nevojshme dhe për të vazhduar garën, aty ku përballë do të kenë Renën.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. E nisëm mirë dhe shënuam gol, por më pas pësuam me një penallti shumë të dyshimtë. Atmosfera në stadium e shtoi më shumë “luftën” në fushë por kanë mbetur edhe 5 ndeshje për të kaluar grupet. Të dielën tjetër kemi ndeshje të rëndësishme sepse luajmë ndaj Interit e më pas duhet të mbledhim forcat për ndeshjen me Renen”, u shpreh Berisha. /Erjon Allaraj-VipSport.al/