Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Barcelona në hall për Mesin, sulmuesi nuk bëhet gati as për këtë javë

Lionel Mesi është në kuotën e zero minutave për këtë sezon, teksa ‘pleshti’ është i dëmtuar dhe ka një shqetësim prej pesë gushtit në këmbën e tij të djathtë. Megjithatë, mendohej se pas pauzës së Kombëtareve, argjentinasi do të ishte i gatshëm.

Por, sulmuesi ende nuk ka bërë një seancë të plotë me Barcelonën dhe pritet që të mundoj në ndeshjen e fundjavës ndaj Valencias. Një alarm për katalanasit duke parë shifrat e skuadrës në këto tre javë të para pa Mesin, ndërkohë që mungesës së 32-vjeçarit i shtohet edhe ajo e Luis Suarez, teksa barra e sulmit do të bie sërish mbi Grizman.

Sakaq, shpresat e vetme të katalanasve janë ta kenë Mesin të gatshëm për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Borusia Dortmund.