Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Asani lë mënjanë problemet, karikon dhe bashkon Partizanin para Bylisit

Ka lënë mënjanë problemet me trajnerin, nuk është ky momenti. Jasir Asani vjet u bë idhulli e padyshim edhe lider te Partizani që fitoi titullin kampion duke gëzuar të gjithë tifozët anembanë Shqipërisë, por edhe jashtë vendit.

Sot, nuk ka kohë për qejfmbetje. Mesfushori me tipare sulmuese ka reaguar e madje duke i dhënë përkrahje skuadrës. Për Asanin, në këtë moment të Partizanit nuk ka rëndësi se është në tribunë, stol apo titullar…

Ai në një postim në “Instagram” motivon shokët e skuadrës por lëshon edhe një mesazh se të gjithë duhet që të jenë më të bashkuar se kurrë në sfidën e sotme dhe jo vetëm.

Partizani sot pret Bylisin në orën 16:00 në “Selman Stërmasi” dhe të kuqtë mendojnë vetëm fitoren e ndeshjes ndaj ballshiotëve, për të mbetur në vendet e kreut dhe kandidatë për titullin kampionë.

E.S./Vipsport.al/