Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Apolonia luan derbi, klubi u bën thirrje tifozëve: Të gjithë bashkë drejt Superiores

Apolonia këtë fundjavë do të luajë ndeshjen derbi me Lushnjën, një duel i parakohshëm mes dy ekipeve që duan elitën në Grupin B të Kategorisë së Parë.

Me fierakët që kanë qenë shumë aktivë dhe të “etur” për elitën, ndërsa lushnjarët pa shumë zhurmë, por me pretendime për t’u rikthyer në futbollin e madh.

Klubi fierak këtë sezon ka menduar edhe për tifozët, ndaj edhe duke qenë se “Derbi i Myzeqesë” do të luhet në Ballsh është menduar që të ketë një mbështetje edhe për tifozët dhe organizim perfekt që skuadrës të mos i mungojë mbështetja dhe të ndihet si në shtëpi, aq më tepër që distanca nga Fieri në Ballsh nuk është më shumë se 20-25 minuta.

Sfida është vendosur dhe do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 16:00. Ja postimi i klubit fierak pak minuta më parë…

Klubi ka vendosur në dispozicion një autobusë falas deri më tani për tifozët, por nëse interesimi do të jetë më i madh mund të ketë edhe një mjet tjetër për të mundësuar udhëtimin falas për ultrasit drejt Ballshit dhe që mbështetja të jetë maksimale për fierakët në këtë sfidë derbi.

E.S./Vipsport.al/