Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Afruan një “formacion” gjatë merkatos, skuadra e Superiores huazon lojtarët e rinj

Bylisi afroi një formacion me përforcime në merkato dhe skuadra ka dy formacione për të përballuar kampionatin e Superiores, por edhe Kupën e Shqipërisë, ku synimet do të jenë madhore sipas asaj që kanë deklaruar edhe krerët më të lartë të klubit.

Duke parë se janë afruar shumë lojtarë me eksperiencë në limitet e merkatos, ballshiotët kanë huazuar Kostandino Dramollin që ka qenë edhe portier titullar me Bylisin dhe pjesë e Shpresave U-21. Korçari 21-vjeçar do të luajë për Pogradecin ashtu si dhe Jurgers Liçkollari që me shumë gjasa do të huazohet te “liqenorët”.

Në Kategorinë e Parë do të mbetet edhe Ervis Kasaj e Sadik Çelaj, me këtë të fundit që është huazuar për sezonin e ri te skuadra e Devollit. Mund të ketë edhe të tjera huazime pasi në organikë skuadra ka edhe lojtarë të rinj që kanë nevojë të aktivizohen dhe të fitojnë më shumë eksperiencë.

E.S./Vipsport.al/