Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zyrtare/ Monako kërkon të rikthehet në krye, firmos me sulmuesin që iu bë makth Mançester Junajtidit

Pas një sezoni mjaft të vështirë ku rrezikoi seriozisht rënien nga kategoria, Monako ka nisur nga puna për t’u forcuar për sezonin e ardhshëm. Starti jo i mirë ku u mund me rezultatin 0-3 nga Olimpik Lioni, i ka detyruar drejtuesit të hyjnë në merkato dhe të shpenzojnë jo pak.

Sot, është prezantuar edhe sulmuesi Visam Ben Jeder i cili është larguar nga Sevilja pas një aventure mjaft të suksesshme, ku ishte protagonist me golat dhe me paraqitjet e tij. Ben Jeder që tashmë është edhe pjesë e kombëtares franceze, shihet si sulmuesi që mund të shpëtojë repartin ofensiv të skuadrës nga principata.

Kujtojmë që Ben Jeder spikati jo pak edhe në Ligën e Kampionëve, sidomos në ndeshjen ndaj Mançester Junajtidit ku i shënoi dy gola në 4 minuta duke e eliminuar. Në 3 sezone me fanellën e Seviljas, Ben Jeder arriti të shënonte plot 38 gola në 91 ndeshje. /Erjon Allaraj-VipSport.al/