Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zyrtare / Mazrekaj ndryshon mendje, kthehet në futboll dhe krijon dyshen e vjetër të Partizanit

Lamtumira e Mentor Mazrekajt nga futbolli ka zgjatur më pak se një javë. Futbollisti nëpërmjet rrjeteve sociale deklaroi pak ditë më parë se i jepte fund karrierës së tij, duke ia vënë fajin vetes se nuk kishte pasur një sjellje prej profesionisti.

Por mesfushori ka ndryshuar mendje dhe sot është prezantuar te klubi i ri, KF Llapi, ku për më tepër ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare. Kësisoj, 30-vjeçari do të krijojë në radhët e skuadrës kosovare një dyshe të vjetër sulmi si te Partizani, pasi në radhët e kësaj skuadre gjendet edhe Sebino Plaku me të cilin ka luajtur te të kuqtë.

Lojtari ka dalë sot në stërvitje me klubin e tij të ri, me të cilin shpreson që të arrijë të tregojë disa nga aftësitë që i dhanë famë në radhët e Partizanit, po të cilat nuk arriti t’i shfrytëzonte siç duhej.

NJOFTIMI

Sulmuesi i krahut, Mentor Mazrekaj nga dita e sotme do jetë pjesë e Llapit. Mazrekaj me bagazh të madh në futbollin kosovar dhe atë shqiptar ka përforcuar edhe më shumë radhët e Llapit.

Mentor Mazrekaj, 30 vjeç, i lindur më 08.02.1989. Futbollist me përvojë të madhe. Spikasin paraqitjet e tij me Partizanin e Shqipërisë, teksa ka qenë pjesë e Prishtinës dhe Ferizajt.

Mentor Mazrekaj u paraqit për herë të parë në stërvitje teksa futbollistët dhe stafi i trajnerëve i dëshiruan mirëseardhje në mesin tonë! /vipsport.al/