Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Vuajtjet e Lukakut dhe jeta me sallatë në Itali: Këtu punohet më shumë

Romelu Lukaku po kupton se puna në Itali është shumë ndryshe nga ajo në Angli. Futbollisti e ka pranuar këtë në nëj prononcim të shkurtër në “Otro”, kanalin që ka ekskluziven e prapaskenave për jetën e shumë yjeve të futbollit botëror.

Ky rrjet ka hedhur sot në Instagram një video ku pyet futbollistin se si ndjehet në eksperiencën e tij te Interi dhe fytyra e lojtariot tregon qartësisht gjithçka.

“SI është stërvitja? Është e vështirë. Është ndryshe, në Angli punohet, por këtu punohet më shumë. Milano është një qytet që më pëlqen por nuk kam ardhur këtu për qytetin, kam ardhur për të ndihmuar skuadrën të arrijë diçka” janë fjalët e sulmuesit belg i cili më pas pyetet për ushqimin.

“Sallatë” ishte përgjigja e lojtarit i cili është akuzuar se është mbipeshë e duhet të kthehet në formën normale për të dhënë kontributin e tij për zikaltërit. /vipsport.al/

 

View this post on Instagram

 

The difference between football in England and Italy? @RomeluLukaku has the answer…

A post shared by OTRO (@otro) on