Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Veseli ndryshon mendje, turqit janë të sigurt: Vjen për të firmosur

Ndryshon përsëri situata e Frederik Veselit, i cili me sa duket ka pranuar që të shkojë te Denizlispor, të paktën sipas asaj që raportohet nga Turqia. Pak ditë më parë, futbollisti refuzoi ofertën nga klubi turk, duke mos e cilësuar një destinacion të kënaqshëm për cilësitë e tij sportive.

Por situata duket se ka ndryshuar në ditën e fundit pas negociatave të reja mes palëve. Trajneri Jucel Ildiz deklaroi para gazetarëve se ishte arritur akordi në çdo pikë me futbollistin shqiptar dhe pritej që ai të bëhej përforcimi më i ri në prapavijën e skuadrës së tij. Ndërkohë, për mediat turke edhe presidenti Ali Çetin deklaroi se Veseli do të firmoste dhe e priste që të mbërrinte në ditët në vijim për të filluar aventurën e tij të re sportive.

Veseli kishte refuzuar ofertën e parë edhe pse ekonomikisht do të përfitonte më shumë se te Empoli. Ai për momentin është titullar i padiskutueshëm në klubin italian në krahun  e djathtë të mbrojtjes, por Empoli është vënë në kërkim të një tjetër alternative. /vipsport.al/