Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Verstapen është numri 100! Holandezi siguron pole-position e parë të karrierës

Maks Verstapen ia ka dalë që të regjistrojë për herë të parë në karrierën e tij kohën më të shpejtë në provat zyrtare. Piloti holandez i Red Bull, pas suksesit një javë më parë në Gjermani, ka dominuar provat zyrtare në pistën e Hungarisë, për të marrë vendin e parë në vijën e nisjes. Ai u bë kësisoj piloti i 100 në historinë e garës më të famshme të automobilizimit që arrin të sigurojë vendin e parë në nisje të një gare të Formula 1.

Koha që ka regjistruar ai ishte e jashtëzakonshme, pasi uli ndjeshëm rekordin e pistës. Askush nuk kishte arritur të xhironte nën 1 minutë e 16 sekonda. Ai arriti të mbyllte xhiron me kohën 1’14”572, para dy makinave Mercedes duke lënë për pak të mijtat pas Botas dhe Hemilton.

Më pas ishin dy makinat Ferrari, me Leklerk i cili u shfaq përsëri më i shpejtë se fete duke i marrë vendin e katërt dhe duke lënë shokun e skuadrës në rreshtin e tretë në startin e garës së nesërme në një pistë ku është shumë e vështirë të parakalohet. /vipsport.al/