Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Teuta cakton miqësoren e fundit “korçare”, në fundjavë kthehet në shtëpi

Klubi i Teutës po finalizon përgatitjet për sezonin e ri në kampin stërvitor që ka zhvilluar në Korçë, ku trajneri Bledi Shkëmbi i ka dhënë shumë rëndësi formës fizike të lojtarëve para startit të një sezoni shumë të lodhshëm e me një kalendar të ngjeshur. Durrsakët kanë pretendime të mëdha për këtë sezon ndaj i japin rëndësi çdo detaji për përgatitjet e tyre të cilat do të finalizojnë këtë javë “etapën korçare” për t’u mbyllur në Durrës në javën para fillimit të Superiores.

Në këtë javë të fundit qëndrimi në Korçë, skuadra do të zhvillojë një tjetër miqësore për të parë gjendjen e lojtarëve. Durrsakët kanë gjetur kundërshtarin e radhës dhe të mërkurën do të luajnë përballë Devollit një ndeshje kontrolli po në qytetin e Korçës, në mënyrë që të kenë idetë më të qarta për situatën e çdo lojtari para fillimit të sezonit të ri.

Më pas, në fundjavë skuadra do të kthehet në Durrës dhe që nga e hëna e javës së ardhshme, do të nisë përgatitja specifike për duelin e javës së parë të kampionatit që sheh ekipin e Shkëmbit të luajë kundër Bylisit. /vipsport.al/