Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Spikati në elitë, mesfushori shkodran largohet nga pretendentët e Kastriotit

Kastrioti nuk ka vetëm afrime, por edhe largime. Në fakt, largimi i mesfushorit shkodran Ersil Ymeri ka qenë i paralajmëruar edhe pak ditë më parë. Për Ymerin ka pasur shumë oferta dhe me sa duket, ai ka vendosur që të zyrtarizojë ndërprerjen e bashkëpunimit ditën e sotme  me krutanët që do të jenë sërish pretendentë këtë sezon për t’u kthyer në elitë.

Nga sa bëhet e ditur, për të ka pasur interesime nga Kosova por edhe nga Superiorja dhe pikërisht kjo e fundit e josh për të vijuar karrierën duke qenë se shkodrani është në kulmin e saj. Ymeri spikati me Kamzën në elitë, aty ku ishte titullar dhe më pas iu bashkua krutanëve.

Tashmë, Erssil Ymeri do të provojë një tjetër destinacion të ri, ndërsa pak minuta më parë ka zyrtarizuar edhe divorcin me Kastriotin nëpërmjet profilit të tij zyrtar në “Facebook”.

E.S./Vipsport.al/