Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shqipëria U19 e mbyll me humbje të thellë turneun në Zagreb, del e 6-a në 8 pjesëmarrës

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit U19, e ka mbyllur me një humbje të thellë pjesëmarrjen e saj në turneun ndërkombëtar në Zagreb. Kuqezinjtë e Nevil Dedes, pasi kishin zhvilluar ndeshje të mira në grupe përballë Real Madrid, Dinamo Zagreb e Olimpija Ljubljanës, për më tepër duke mundur këtë të fundit, kanë mbyllur me disfatë 4-0 aktivitetin duke u renditur në vendin e 6 mes 8 ekipeve pjesëmarrëse.

Në ndeshjen e sotme kundër Kroacisë U19, ku do të përcaktohej edhe kush do të renditej në vendet 5-6, Dede kishte bërë ndryshime të mëdha në rreshtimin skuadrës. Shqipëria u paraqit me këtë rreshtim: Malaj, Lucaj, Selishta, Beqja, Rapaj,Ibrahimi, Muçi, Nurja, Shabani, Shimaj, Bernaca.

Duket lodhja kishte bërë të vetën pasi kuqezinjtë u shfaqën pa shumë ide në ndeshjen e luajtur në mëngjesin e sotëm dhe këtë e tregon qartësisht fakti që bënë shumë gabime në prapavijë dhe u mundën me rezultat të pastër në ndeshjen e fundit të turneut i cili u fitua nga ekipi i të rinjve të Fejenordit. /vipsport.al/