Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shorti i grupeve të Ligës së Kampioneve / Përballje gjigantësh, Interi i pafat përfundon mes superfuqive

Shorti i Ligës së Kampioneve sot ka përcaktuar rrugëtimin e skuadrave të ndara në grupet e këtij aktiviteti. Ka qenë një short interesant për shkak të ndarjes në vazo të ndryshme të shumë ekipeve të forta, duke dhuruar përballje spektakolare.

Grupi A ka parë PSG dhe Real Madrid të rreshtohen përballë njëri-tjetrit, ai B kishte Bajern e Totenehem, Grupi D pa Juventusin dhe Atletiko Madrid të vihen përsëri përballë, ndërsa në grupin E ishte Liverpuli më Napolin.

Por grupi më i vështirë, ai që cilësohet si grup vdekje pasi ka në radhët e tij disa emra të njohur është padyshim ai F, ku Barcelona, Borusia Dortmund dhe Inter janë vënë bashkë, ndërsa Slavia Praga me siguri do të kërkojë që të luftojë për të bërë një mrekulli për vendin e tretë.

Grupi më i paparashikueshëm nga të gjithë pritet të jetë ai H, ku Çelsi, Ajaks, Valencia dhe Lilë mudn t’i marrin të gjitha pikë dhe fitoren njëra-tjetrës.

SHORTI
GRUPI A
: PSG, Real Madrid, Klub Bryzh, Gallatasaraj
GRUPI B: Bajern Mynih, Totenhem, Olimpiakos. Crvena Zvezda
GRUPI C: Mançester Siti, Shakhtar Donjetsk, Dinamo Zagreb, Atalanta
GRUPI D: Juventus, Atletiko Madrid, Bajer Leverkusen. Lokomotiv Moskë
GRUPI E: Liverpul, Napoli. RB Salcburg, Genk
GRUPI F: Barcelona, Borusia Dortmund, Inter. Slavia Pragë
GRUPI G: Zenit, Benfika, Olimpik Lion, RB Lajpcig
GRUPI H: Çelsi, Ajaks, Valencia, Lilë