Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkëmbim i papritur Inter-Roma, Ikardi tani i prish punë Elseid Hysajt

Situata e sulmuesve të pakënaqur në Serinë A mund të zgjidhet me një shkëmbim shumë të papritur mes Mauro Ikardit dhe Edin Xhekos. Sipas “SportItalia”, Interi dhe Roma kanë filluar bisedimet për të bërë të mundur lëvizjen në krahun e kundërt të dy sulmuesve të cilët nuk janë të kënaqur me situatat aktuale.

Xheko kërkon Interin, por Roma nuk heq dorë nga ai pa gjetur një zëvendësues të mirë. Në skenë ka dalë emri i Ikardit dhe Roma është treguar menjëherë e gatshme të firmosë me argjentinasin për ta bërë liderin e ri të skuadrës. Sipas të njëjtave burime, verdhekuqtë janë gati të shtojnë edhe 40-50 milionë euro në arkat e Interit për të realizuar këtë transferim.

Nëse ai do të bëhej realitet, ky do të ishte një lajm i keq për Elseid Hysajn. Lojtari ishte piketuar nga klubi verdhekuq i cili ishte gati ta bënte atë pjesë të shkëmbimit me Napolin për Xhekon, pasi nuk do të shpenzojë për futbollistin shqiptar. Por nëse vendin e tij në shkëmbim e zë Ikardi, atëherë Hysaj mund ta shohë veten në situatën e pakëndshme të qëndrimit te Napoli, të cilit praktikisht i kishte dhënë lamtumirën në fillim të verës. /vipsport.al/