Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Roma nis të japë shenja dorëzimi për Xhekon dhe Ikardin, hedh sytë nga sulmuesi i Çelsit

Roma duket se nuk ka më në plan të luftojë për Mauro Ikardin, duke parë këtu kërkesat që Interi ka për sulmuesin argjentinas. Në kushte të tilla, kryeqytetasit kanë nisur të mendojnë për një tjetër alternativë në sulm dhe i kanë hedhur sytë nga Premier Liga.

Së fundmi, në zyrat e Romës po lakohet emri i sulmuesit Miçi Batshuai i cili te Çelsi nuk është se shihet si i preferuar. Në sezonet e fundit, Batshuai ka luajtur i huazuar në kampionate të ndryshme ku në Bundesligë shkëlqente me skuadrën e Dortmundit, megjithatë, blutë e Londrës nuk e shitën.

Sakaq, me ardhjen e Batshuait në Romë, duket se i hapet rrugë një largimi të mundshëm të sulmuesit boshnjak Edin Xheko i cili po kërkohet me ngul nga Interi, por njëkohësisht mbyllet edhe pista Ikardi duke qenë se Roma nuk mund t’i lejojë vetes dy transferime të tilla. /Erjon Allaraj-VipSport.al/