Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Periudhë firmash te Flamurtari, rinovon një nga sulmuesit e edicionit të kaluar

Klubi i Flamurtarit ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm duke siguruar firmën për një tjetër edicion të sulmuesit Xhevahir Sukaj, i cili kishte qenë titullar i rëndësishëm për lojën e vlonjatëve në pjesën e dyst të sezonit të kaluar.

Sulmuesi shkodran iu bashkua ekipit në janar por u shfaq në formë të mirë në pjesën e dytë të ediconit duke ndihmuar me golat e tij skuadrën që të largohej nga zona e ftohtë e të siguronte qetësisht mbijetesën. Mes palëve është arritur akordi dhe sot, ai është zyrtarizuar për edicionin e ri.

Kësisoj, futbollisti 31-vjeçar do të vazhdoj të japë kontributin në radhët e Flamurtarit, që është klubi i 5 shqiptar në karrierën e tij pas Vllaznisë, Elbasanit, Partizani dhe Laçit. /vipsport.al/