Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Para Partizanit shënojnë të gjithë sulmuesit, Kukësi fiton miqësoren e parë të epokës Duro

Skuadra e Kukësit ka fituar ndeshjen e parë të saj miqësore nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro, në fazën përgatitore që po zhvillon në Ohër të Maqedonisë së Madhe. Kjo ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për trajnerin që të shihte formën e ekipit kur mbeten pak ditë nga ndeshja për SuperKupën e Shqipërisë kundër Partizanit.

Kukësi luajti përballë ekipit të Vëllazënimit të Kërçovës, i cili luan në ligën e dytë të futbollit në Maqedoni por që gjithsesi rezultoi një rival i fortë për kuksianët sidomos në pjesën e parë të ndeshjes që u mbyll 2-1 falë golave të Shkurtajt e Limajt për verilindorët.

Në pjesën e dytë, Kukësi bëri diferencën dhe arriti të shënonte dy herë të tjera me Dakun dhe Çemën, për të vulosur suksesin 4-1 për ekipin e Duros që mori disa përgjigje interesante sidomos nga reparti i sulmit i cili duket se është në formë në këtë moment të sezonit. /vipsport.al/