Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pa trajner por me mbrojtës e sulmues të rinj, Flamurtari bën zyrtarizimet e radhës

Flamurtari vazhdon përforcimet për sezonin e ri, edhe pse më parë duhet të zgjidhë çështjen e trajnerit pas largimit të Gerd Haxhisë si dhe të drejtorit sportiv Artim Pollozhani. Në Vlorë dje zyrtarizuan dy firma të raportit të sulmit, Hoxhajn dhe Sukajn, ndërsa sot e kishte radhën një mbrojtës dhe nëj sulmues.

Fillimisht u bë e ditur se Olsi Gocaj është zyrtarisht pjesë e skuadrës vlonjate. Një njoftim i shkurtër që tregon fillimin e bashkëpunimit me futbollistin. Më pas e kishte radhën Jurgen Vatnikaj, sulmuesi i radhës që i bashkohet atyre të prezantuar dje. Në fakt, sot pasdite pritet që skuadra të dalë në stërvitje por askush nuk di me siguri se si do rrjedhin ngjarjet më tej në klub dhe kush do të drejtojë këtë stërvitje.

Gocaj vjen te Flamurtari pas disa viteve në radhët e Vllaznisë, por ai përfundoi “i padëshiruar” në që kur drejtimin e skuadrës e mori Mirsad Jonuz. Mbrojtësi u la jashtë fazës përgatitore dhe refuzoi të merrej në provë nga trajneri, duke zgjedhur që të qëndronte lojtar i lirë e tashmë ka gjetur edhe destinacionin e radhës në karrierë. Ndërsa Vatnikaj ka mbyllur marrëveshjen me Kastriotin ku luajti në sezonet e fundit.  /vipsport.al/