Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Moxhi i thur elozhe Ibrahimoviçit: Është si Kristiano Ronaldo, të mëson më shumë se trajneri

Zlatan Ibrahimoviç po kalon një moment fantastik në Amerikë, aty ku pavarësisht moshës së tij, po arrin të shënojë në mënyrë të vazhdueshme dhe gola nga më të çuditshmit. Forma e tij nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga ekipet në Europë dhe duket se interes ka edhe Fiorentina për të.

Në lidhje me këtë çështje, ka folur Luçiano Moxhi i cili u shpreh se një futbollist si Ibrahimoviç, i ndihmon të rinjtë në skuadër më shumë se vetë trajneri. Ai pranoi se suedezi mund të shënojë në cilindo kampionat që luan, pasi ka një fizik të admirueshëm dhe është si Kristiano Ronaldo.

“Zlatan ka një fizik biologjik dhe e ndihmon që të luajë si Ronaldo. Ai di të fitojë kudo, ashtu si në Amerikë. Sigurisht nuk mund të jetë ashtu në Serinë A, por nëse di të shënosh gola, i shënon në cilindo kampionat që luan. Nëse vjen te Fiorentina, do të ishte diçka fantastike pasi ai di të mësojë të rinjtë dhe t’u japë më shumë sesa u jep vetë trajneri”, u shpreh Moxhi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/