Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Milinkoviç-Saviç: Gjithçka është shkruar, nuk më tremb aspak mbyllja e merkatos

Mesfsuhori serb, Sergei Milinkoviç-Saviç ishte shumë pranë kalimit te Mançester Junajitd, megjithatë ky operacion nuk u mbyll dhe mesfushori duket se do të qëndrojë te Lacio. Për të ka interesimet edhe nga të tjera skuadra, por mesfushori serb shprehet se nuk e ka mendjen te merkatoja por te stërvitja.

Në një intervistë të dhënë për “Espreso”, ai u shpreh se kishte një dëmtim deri më tani dhe se e ka lënë pas. Sa i përket merkatos, Milinkoviç-Saviç u shpreh se ndihet mirë te Lacio dhe se nuk e shqetëson mbyllja e merkatos.

“Dëmtimi nuk ishte aq i rëndë sa thuhej. E di se sa kohë duhet për riaftësim dhe mezi po pres të rikthehem në fushë këto ditë. Jam i përqendruar në përgatitjet për sezonin e ardhshëm dhe nuk po mendoj për asgjë tjetër. Jam këtu ku jam dhe asgjë nuk më shqetëson. Jam te Lacio dhe nuk po mendoj fundin e merkatos pasi gjithçka është e shkruar dhe e di se ku e kam kokën dhe ku kam kontratën”, u shpreh Milinkoviç-Saviç. /Erjon Allaraj-VipSport.al/